Дефрагментація диска

  406

  Файли на диску стають фрагментованими, що призводить до того, що один файл зберігається на диску кількома частинами, розкиданими по всьому диску. Фрагментація викликана видаленням і додаванням нових файлів і зміною розміру існуючих. Якщо ми зберігаємо новий файл, він зберігається в наступних вільних кластерах. Якщо він не поміщається в перший кластер, він зберігається в наступному вільному, тому файл складається з декількох частин. Фрагментація знижує продуктивність системи і збільшує час, необхідний для доступу до файлу, оскільки головка диска повинна постійно переміщатися між фрагментами, що також викликає більш швидкий знос механіки диска. Фрагменти можна порівняти з ситуацією, коли ми хочемо прочитати книгу, але окремі її сторінки знаходяться в різних приміщеннях, на різних поверхах будівлі. Щоб прочитати всю книгу, нам треба багато ходити, від підлоги до підлоги. Приклад ілюструє явище фрагментації.
  Файл розбитий на кілька фрагментів перед дефрагментацией:

  Дефрагментація – це процес об’єднання всіх фрагментів файлу в одне безперервне ціле. Це виключає необхідність переміщення головки диска і підвищує продуктивність системи.
  Дефрагментированный файл, об’єднаний в один безперервний блок:
  Дефрагментация диска

  Процес оптимізації можна порівняти з бібліотекою, в якій книги розкидані по всьому будинку і не відсортовані. Існує покажчик, де знаходиться кожна книга, але вам потрібно багато ходити, щоб взяти кілька книг. Те ж саме відбувається з файлами одного додатки, які можуть бути де завгодно, на будь-якому диску. Оптимізація перемістить всі файли в одне місце, залишаючи вільне місце, крім того, файли можуть бути відсортовані, наприклад, в алфавітному порядку.
  Оптимізований диск з файлами:
  Дефрагментация диска

  Системний дефрагментатор

  Вбудований інструмент дефрагментації доступний у меню Пуск >>> Всі програми >>> Стандартні >>> Системні інструменти.
  Якщо ви не хочете використовувати його в Windows 7, вимкніть заплановану дефрагментацію – запустіть інструмент, у вікні Налаштувати розклад >>> зніміть прапорець Запускати за розкладом.
  Дефрагментация диска

  Puran Defrag Free Edition

  Ліцензія: безкоштовний для приватного та некомерційного використання
  Платформа: Windows XP / 2003 / Vista / 2008/7 (підтримка 32 і 64 біт)

  Додаток забезпечує дуже хорошу дефрагментацію диска, об’єднуючи кілька фрагментів файлів, розкиданих по всьому диску, в один безперервний блок. Предзагрузочная дефрагментація: Boot Defragmentation.
  Вікно програми розділене на 4 розділи:
  головний
  У розділі відображаються виявлені розділи, а також файлова система, ємність і вільний простір. Ми можемо проаналізувати розділ з допомогою кнопки Аналіз. Ми отримуємо подвійне подання: барвисту карту кластерів (безперервні (сині) – безперервні файли