Дефіцит електроніки посилиться через планові відключень електроенергії в китаї

11

Цей рік багатий на фактори, несприятливо впливають на виробництво електронних компонентів. Стихійними лихами і пандемією їх перелік не обмежується, оскільки влада китаю заради поліпшення екологічних показників готова примусово припиняти електропостачання окремих підприємств на кілька днів.

Джерело зображення: reuters

Про нюанси реалізації екологічної політики китайською владою стало відомо з подачі ресурсу nikkei asian review. Як повідомляє джерело, багато діючих в регіоні виробники електроніки змушені будуть зупинити конвеєр на кілька днів через планові відключень електроенергії. На думку муніципальної влади окремих районів китаю, такі заходи дозволять вкластися в цільові показники по споживанню електроенергії і вуглецевих викидів. Нагадаємо, до 2030 року кнр розраховує припинити збільшення вуглецевих викидів, а до 2060 року домогтися вуглецевої нейтральності. Для цього вже зараз країна припинить будівництво нових вугільних електростанцій.

У більшості випадків, як зазначається, китайські підприємства місцевих і зарубіжних виробників змушені будуть призупинити роботу до кінця вересня через відключення електроенергії. Поставки їх продукції не припиняться, оскільки на складах є необхідний запас компонентів, більшість компаній планує компенсувати перебої з електропостачанням або за рахунок додаткових нічних змін, або продовживши роботу від локальних генераторів електроенергії, або за рахунок перенесення частини замовлень на інші підприємства. Виходить, що чисто формальний підхід китайської влади до обмеження вуглецевих викидів до кінця місяця насправді особливої користі навколишньому середовищу не принесе.

Багато компаній, чиї інтереси порушені даним рішенням, виробляють компоненти для iphone або здійснюють збірку смартфонів apple. Зокрема, pegatron готує свої підприємства в куньшані і сучжоу до переведення на резервні джерела живлення. Підприємства foxconn обмеженнями поки не порушені. Продукцією apple все може не обмежитися. Як зазначає джерело, від електроживлення можуть бути відключені підприємства підрядників intel, nvidia і qualcomm, які займаються тестуванням і упаковкою чіпів на території китаю. Продукція автомобільного профілю теж може постраждати, оскільки зупинені будуть підприємства, на яких обробляються чіпи nxp, infineon і ase tech.