Цукор підвищує ємність літій-сірчаних батарей в п’ять разів

27

Команда австралійських вчених змогла домогтися стабільності літій-сірчаних елементів живлення. Для цього вони використовували не якесь складне нановещество або принципово нову конструкцію, а звичайний цукор.

Літій-сірчані акумулятори вважаються однією з найбільш перспективних розробок, здатних в кілька разів підвищити автономність електронних приладів. Однак через швидко зношується сірчаного катода кількість циклів заряду / розряду не дозволяло перейти до комерційного виробництва подібних елементів живлення. В ході створення спеціального сполучного елемента раніше вдалося збільшити число циклів до 200, але тільки недавно було знайдено більш просте і ефективне рішення.

Як виявилося, ще в 1988 році вчені довели, що деякі речовини на основі цукру можуть запобігати розкладання в геологічних відкладеннях, сприяючи міцним зв’язкам між сульфідами. В ході ряду дослідів вдалося додати цукор в структуру електрода, що призвело до утворення сітчастих мікроструктур, що допомагають регулювати поведінку полісульфідів. Експериментальна осередок з цукровою добавкою володіє ємністю близько 700 маг на грам і здатна залишатися стабільною протягом 1000 циклів зарядки.

” незважаючи на те що багато проблем на катодній стороні батареї були вирішені нашою командою, все ще існує потреба в подальших поліпшеннях по частині захисту металевого літієвого анода, щоб забезпечити широкомасштабне впровадження цієї багатообіцяючої технології», — пояснюють дослідники.

Дослідники запевняють, що їх технологія дозволяє зберігати в 2-5 разів більше енергії, ніж сучасні літієві акумулятори.