Cloudflare побудує сервери нового покоління на чіпах amd-рішення intel занадто ненажерливі

89

Компанія cloudflare оголосила про рішення не використовувати процесори intel у своїх нових серверах через занадто високе споживання енергії. Замість цього будуть застосовані процесори amd. Відповідну заяву опублікував інженер з експлуатації cloudflare кріс хауеллс (chris howells).

Джерело: freepik.com

До продуктивності процесорів xeon покоління ice lake у компанії претензій немає, проте сервер на чіпах intel споживає на кілька сотень ват енергії більше, ніж рішення на базі процесорів amd. Тому вибір був зроблений на користь 64-ядерних чіпів amd epyc 7713.

Також зі споживанням енергії пов’язано ще одне рішення cloudflare щодо нового покоління серверів: замість трьох накопичувачів samsung по 960 гбайт будуть використовуватися два по 1,92 тбайт. Крім того, при зіставленні показників продуктивності та економічної ефективності було прийнято рішення відмовитися від 512 гбайт оперативної пам’яті на користь 384 гбайт, але при цьому замість ddr4-2933 буде застосована ddr4-3200 — в результаті невелике збільшення вартості дозволило забезпечити серйозний приріст продуктивності. А ось мережеві адаптери mellanox connectx-4 (2×25 гбіт/с) було вирішено залишити, оскільки при існуючій архітектурі їх виявилося цілком достатньо.

За словами пана хауеллса, перехід на сервери 11-го покоління має скоріше характер модернізації, а не кардинальних змін, які відбулися з приходом машин 10-го покоління, коли на зміну двопроцесорним конфігураціям intel прийшли односокетні amd. Але і прийдешня модернізація демонструє непогані результати, нові сервери обробляють на 29% більше запитів в порівнянні з машинами 10-го покоління, при цьому споживаючи стільки ж енергії. При розробці серверів 11-го покоління в якийсь момент розглядалися конфігурації з arm-процесорами ampere. Але все ж вибір був зроблений на користь amd.