Чому я не буду добувати ефір на своїй geforce rtx 2070 super – думка геймера зі стажем

25

Здрастуйте, дорогі читачі. Почнемо з того, що спонукало мене написати даний матеріал. Як ви могли помітити, останнім часом я вкрай рідко пишу статті. Мені є про що вам розповісти, чим я і займуся починаючи з листопада, а ось часу для цього не було. Є цікавий матеріал з приводу мого знайомого з декількома фермами. Є новини від гоші, а також нові ідеї. Але сьогодні мене турбує те, як деякі наші блогери підміняють поняття. А головне – це загальносвітова тенденція. Отже, є думка, згідно з яким ігрова відеокарта не повинна лежати без діла. Нібито, ввечері ви приходите з роботи, включаєте гру, а після переводите свою відеокарту в режим майнінг. Це дозволить повернути вкладення за рочки півтора, а при вдалому збігу обставин – і швидше.

Ясно, що багато наших читачів не згодні з таким підходом до справи. Хтось відверто злиться, інші наводять як приклад машину, яка вночі стоїть під будинком, хоча могла б приносити гроші, підробляючи в таксі. На жаль, але з такими розмовами можна зайти дуже далеко. І потрібно зізнатися, є люди, які думають саме так, вони вирощують на балконі травичку, перетворюють свою квартиру в склад, приторговуючи всяким сміттям в інтернеті. Хтось жене самогон, споюючи всіх районних бомжів, інші-відкривають надомну майстерню з нарощування нігтів. Я впевнений, що ви знаєте чимало подібних прикладів, тому зупинимося на тому, що способів раціонального використання квартири, машини і навіть себе коханого предостатньо. Вся справа лише в грошах, а бажаючі потаксувати вночі знайдуться. Не зрозумійте мене перекручено, я не проти надомних майстерень і роботи на таксі в нічний час. Все це вибір кожної людини, але коли люди екстраполюють свої досить дивні звички на всіх навколо, то отримують в кращому випадку відторгнення.

Оскільки попередні матеріали були наповнені емоціями, я пропоную поглянути на проблему предметно. Завжди знайдуться противники і захисники майнінг на відкритих, але все вирішує саме розмір вигоди від подібного способу заробляння грошей. Давайте зупинимося на відеокарті geforce rtx 3060. З великими труднощами можу собі уявити, щоб я витратив на відеокарту 1000 доларів, але це тільки тому, що мені сьогодні відеокарта не потрібна. У той же час, якби не моя geforce rtx 2070 super, то я б брав саме geforce rtx 3060. Це далеко не найкраща карта на планеті, але і не geforce rtx 3080, за яку доводиться платити 2000 доларів. Згідно з даними сайту 2cryptocalc, на момент написання даного матеріалу прибутковість geforce rtx 3060 дорівнює 3.65 долара на добу. Ви вже почали хапати калькулятори, з’ясувавши, що в місяць можна відхопити 110 вічнозелених. Не поспішайте, у мене немає мети підраховувати місячні і тим більше річні заробітки. Я, як і будь-яка інша людина, не знаю про те, що трапиться з курсом ефіру завтра, тому віддам перевагу виходити з того, наскільки вигідним буде просто запустити видобуток ефіру на відеокарті.

Що можна купити на 3.65 долара (257 рублів)? навіть піцу і то з великою натяжкою. Не густо, особливо в поточних умовах, коли все дорожчає. Але ж в реальності ви не будете тримати свою geforce rtx 3060 в майнінг цілодобово, оскільки це в першу чергу розвага. Але навіть з розрахунку в 200 рублів, виходить дуже мало. Скільки часу ви витрачаєте в день на заробляння 200 рубчиків? давайте не будемо скочуватися в мінімальні заробітні плати і тому подібні крайнощі. Якщо говорити про мене, то зазвичай за 1 новина я отримую навіть більше, ніж 200 рублів, а витрачаю на це всього 30 хвилин часу. Буває і більше, але тоді і оплата вище. Навіщо мені ганяти свою відеокарту добу, якщо я можу в будь-який момент написати ще одну новину? якщо у вас звичайна робота, на яку потрібно йти вранці, а приходити ввечері, то все трохи складніше, але багато жителів великих міст отримують 1000 доларів на місяць і більше, а значить для них ці 200 рублів не мають критичної важливості.

До чого я веду? у мене є автомобіль марки форд фокус, але я ніколи не буду використовувати його в якості таксі. По-перше, мені неприємно, коли в моїй машині їдуть чужі люди. Раптом вони хворі або мають психічні відхилення? мало того, в таксі можуть сісти вандали або люди в нетверезому стані, які завдадуть автомобілю величезної шкоди. Але це було по-перше, а є ще амортизація. Деталі не служать вічно, а деякі дуже дорого коштують. Наприклад, нещодавно мені довелося закинути 450 доларів в мотор, і це не був капітальний ремонт. Повернути автоматичну коробку до життя буде ще дорожче. З відеокартою така ж ситуація. В останні роки я купую відеокарти кожен 2 роки. Це не б’є по моїй кишені, а також дозволяє продати свою карту на вторинному ринку повернувши близько половини вартості. Врахуйте, що я не займаюся накручуванням цін, а ставлю середню по місту, пропонуючи знижку реальному покупцеві. Я не хвилююся, що до мене будуть пред’являти претензії, адже після мене відеокарта залишається в хорошому стані. Для майнера відеокарта-це інструмент, який має свій термін служби. Якщо швець часто працює шилом, то воно швидко вийде з ладу. Але сам швець не сильно переживає, адже інструменти ламаються. Намагатися всидіти на двох стільцях можна, але в такому випадку через пару років з перервами на ігри можна отримати вичавлений лимон, який потрібно не продавати, а «впарити». А взагалі, карта може просто згоріти, що перетворить ваші вкладення в пар. Ну а звичайний геймер просто продасть карту через пару років, додасть половину вартості і буде ще два роки користуватися всіма благами напівпровідникової промисловості.

реклама

Що до мене, то в моєму комп’ютері встановлена geforce rtx 2070 super, яка там працює більше року. За цей час я одного разу розігнав її, додавши тактових частот і підвищивши швидкість обертання кулера. Це дозволило отримати близько 6% продуктивності. Швидше за все, можна і більше, але мені вистачило. Після цього я повернув все на заводські налаштування, що забезпечує відеокарті стабільну роботу, а моїм вухам повну тишу, адже кулера починають обертатися тільки в іграх, а швидкість їх ніколи не доходить до максимальної. Багато років тому я купував щороку нову відеокарту, але останнім часом вважаю за краще витратити ці гроші на щось більш важливе. Я проходжу не більше однієї гри в місяць. Роблю це повільно, без поспіху. Наприклад, зовсім недавно я пройшов kena: bridge of spirits, а до цього horizon zero dawn. Перша явно не моє, але гра дуже красива, а сюжет несподіваний, хоча трохи млявий. А друга довгий час коштувала дуже дорого, тому я купив її з величезною знижкою у вересні.

є багато людей, які вважають за краще читати назву, а потім переходити до кінця статті. Саме для них висновки у вигляді тез: