Чи можу я зібрати ігровий комп’ютер без відеокарти?

38

Враховуючи поточні обмеження поставок відеокарт (gpu) через безліч факторів, створення нового ігрового пк є реальною проблемою. Купити графічний процесор сьогодні означає заплатити більше за меншу продуктивність, так як дуже складно знайти відеокарту за розумною ціною.

Припустимо, вам потрібен новий комп’ютер в цілому, і ви не можете дочекатися нормалізації поставок відеокарт (якщо вони коли-небудь будуть). Можливо, ваш старий комп’ютер занадто повільний, і хоча ваш новий комп’ютер також буде служити ігровим пк, він також буде виконувати інші обчислювальні обов’язки.

У будь-якому випадку ви, безумовно, можете зібрати новий комп’ютер, використовуючи одні з найшвидших на сьогоднішній день процесорів, оперативної пам’яті і сховища. Зрештою, оскільки ми говоримо про настільний пк, додати графічний процесор можна в будь-який час. Тому ви можете зібрати свій комп’ютер, а потім додати відеокарту, коли знайдете більш вигідну пропозицію.

А поки є два методи, щоб зібрати ігровий комп’ютер без відеокарти, про які ми розповімо в цій статті.

Для того щоб взагалі запустити ваш комп’ютер, вам знадобиться хоч якась підтримка графіки. Сьогоднішні процесори пропонують версії з вбудованою графікою, які можуть не тільки відображати звичайний контент windows, але також надають деякі обмежені ігрові можливості. Коли ви збираєте свій комп’ютер, вам просто потрібно вибрати правильну версію бажаного процесора. Зверніть увагу, що не всі моделі цп мають вбудовану графіку, тому ваш вибір процесора обмежений.

Для процесорів intel core вам потрібно шукати позначення ” f ” в кінці назви продукту. Якщо це значення є, то процесор не має інтегровану графіку. Процесори intel для настільних пк забезпечують певний рівень графіки intel uhd. Останнє покоління процесорів intel-це процесори 12-го покоління для лінійок core i5, i7 і i9 і 11-го покоління для лінійки core i3. Ви можете отримати будь-який core i3 з вбудованою графікою, а у кожної з інших моделей процесорів є версія без вбудованої графіки.

Для процесорів amd ryzen серії 5000 є два варіанти на вибір. Ryzen 7 5700g (»g “позначає вбудовану графіку,” x ” означає, що потрібно дискретний графічний процесор) і ryzen 5 5600g мають вбудовану графіку radeon.

Якщо вам потрібен інший процесор amd, вам додатково знадобиться якийсь дискретний графічний процесор. У цьому випадку ви можете вибрати старий графічний процесор, доступний за ціною, яку ви готові заплатити. Наприклад, nvidia geforce gt 1030 коштує в середньому 10 тисяч рублів і підтримує ігри початкового рівня, які будуть швидше, ніж на вбудованій графіці radeon.

Як у випадку з intel, так і amd їх вбудована графіка буде досить швидкою, щоб запускати сучасні ігри з більш низьким дозволом (не більше 1080p) і з відключеними графічними деталями. У цьому випадку ви не отримаєте більше 30 кадрів в секунду (fps), а в більшості випадків ви отримаєте значно менше. Ви зможете запускати старі ігри і кіберспортивні ігри в дозволі 1080p з невеликою деталізацією графіки.

Це не найкраще рішення, але подібна збірка ігрового пк дозволить вам трохи пограти в легкі ігри, поки ви шукаєте графічний процесор за вигідною ціною. Комп’ютер також буде більш ніж достатньо швидким, щоб задовольнити ваші вимоги до продуктивності.

Отримайте своє ігрове рішення за допомогою потокових сервісів

По-перше, є кілька сервісів потокових ігор, де важка робота по рендерингу гри відбувається на величезних серверах. Потім гра передається через інтернет на ваш комп’ютер, який повинен тільки відображати потік, як і будь-який інший контент, і відправляти вхідні дані з клавіатури і ігрової периферії назад на сервер для управління грою. Це означає, що вам не потрібен потужний графічний процесор, щоб грати в найвимогливіші ігри сьогоднішнього дня.

Доступно кілька потокових сервісів, що пропонують безліч ігор за різними цінами. Ось деякі з них:

  • xbox game pass ultimate
  • amazon luna
  • nvidia geforce now
  • sony playstation now

Є кілька інших сервісів потокової передачі ігор, але це основні гравці, яких слід враховувати. Вибравши цей шлях, ви зможете грати в сучасні ігри з високою продуктивністю, поки ви ще не придбали свою нову ігрову відеокарту.

Висновок

Сьогодні можна зібрати ігровий пк, не вибираючи графічний процесор. Ви можете вибрати варіант з вбудованою в процесор графікою, або вибрати потоковий сервіс, якщо ви вирішите піти цим шляхом.