Через помилку в ios сторонні додатки позбулися підтримки 120-гц анімації в iphone 13 pro

25

Одним з цікавих нововведень в моделях iphone 13 pro і 13 pro max стала поява дисплеїв з частотою оновлення 120 гц — apple назвала цю технологію promotion. Однак розробники стороннього пз виявили, що в багатьох випадках анімація в їх додатках працює з частотою не більше 60 гц — так само, як на менш дорогих iphone 13 і 13 mini. Apple вже повідомила, що така поведінка може бути пов’язана з помилкою в ios.

Джерело: theverge.com

Технологія promotion працює в сторонніх додатках при прокручуванні контенту або повноекранних переходах. Це означає, що, наприклад, при прокручуванні стрічки в twitter руху на екрані стали більш плавними і чуйними. Однак майже всі інші анімаційні ефекти обмежуються частотою 60 гц. Як виявилося, на практиці така невідповідність у відображенні прокрутки і всього іншого помітно неозброєним оком. Розробник клієнтського додатка apollo reddit крістіан селіг (christian selig) повідомив, що вже стали надходити скарги від користувачів.

Для додатків на базі фреймворків scenekit і spritekit вже був запропонований спосіб штучного обходу такого обмеження, проте в більшості випадків анімаційні ефекти ios-додатків реалізуються за допомогою фреймворку core animation, в якому обмеження на 60 гц поки зберігається. Примітно, що на ipad pro технологія promotion і дисплей на 120 гц з’явилися вже в 2017 році, і сторонні додатки на планшетах працюють належним чином.

Журналісти видання the verge звернулися до apple за роз’ясненнями, і компанія відповіла, що проблема може бути обумовлена двома причинами. По-перше, розробникам додатків необхідно оголосити підвищену частоту оновлення дисплея в файлі property list-докладні інструкції будуть опубліковані найближчим часом. По-друге, в деяких випадках анімаційні ефекти з використанням фреймворку core animation можуть працювати зі зниженою частотою через помилку, яка буде виправлена в найближчому оновленні ios.