Бюджетна intel arc a380 з 6 гб пам’яті стане конкурентом geforce gtx 1650s і отримає ціну від $200

43

Відомо, що в першому кварталі 2022 року intel випустить серію настільних відеокарт, які отримають відмінне співвідношення між ціною і продуктивністю. Оскільки даних занадто мало, то будь-який витік сприймається ентузіастами з натхненням, адже це означає появу конкуренції на застояному ринку. Оскільки саме останній показник частина є визначальним при формуванні кінцевої ціни, то є всі підстави сподіватися на те, що ми побачимо не тільки гідну конкуренцію, а й спробу наситити ринок великою кількістю відеокарт.

Сьогодні преса активно обговорює одну з бюджетних моделей intel arc a380. Повідомляється, що вона отримає графічний чіп alchemist xe-hpg dg2 з 128 виконавчими модулями. Як і передбачалося, gpu створений за 6-нм технологічними нормами на потужностях tsmc і зможе запропонувати високі тактові частоти (до 2.4 ггц) і непогану для бюджетної відеокарти продуктивність. Відзначається, що arc a380 отримає 6 гб швидкісної відеопам’яті стандарту gddr6 на 16 гбіт/с по 96-бітній шині. Tdp не перевищить 75 вт, а значить дана карта зможе працювати без додаткового живлення в разі підтримки інтерфейсу pcie 4.0. Швидше за все партнери intel випустять кастомні варіанти з підтримкою розгону, що зажадає наявності додаткового живлення.

А ось з приводу передбачуваної продуктивності думки різняться. Якщо ви вважаєте, що в 2022 році бюджетна відеокарта в абсолютно новій лінійці повинна працювати на рівні geforce gtx 1650 super, то все в порядку. Якщо ж вважаєте, що остання морально і фізично застаріла ще в 2020, то передбачувана ціна поставить вас в глухий кут. Інсайдери пишуть, що в умовах тотального дефіциту intel з високою часткою ймовірності встановить на даний продукт ціну від 200 доларів і вище. Враховуючи, що geforce gtx 1650 сьогодні коштує в російських магазинах від 300 доларів, то вартість новинки може здатися відносно гуманною. Ось тільки не потрібно забувати про перекупників і торговому ланцюжку, здатної звести нанівець всі спроби утримати вартість кінцевого продукту на рекомендованому рівні.

Заявлена підтримка трасування променів. У intel є власна розробка, але реалізація її викликає масу питань. Справа в тому, що навіть geforce rtx 2060 не здатна в більшості ігор витягати трасування променів на комфортних 60 fps. Складно навіть уявити, скільки буде видавати аналог geforce gtx 1650 super. 30 кадрів в секунду в 720р?