Bmw і фонд білла гейтса підтримали стартап one, що розробляє перспективні акумулятори для електромобілів

25

Необхідність пошуку більш ефективного складу тягових акумуляторів залучає на ринок багато молодих компаній, деякі з них засновані ветеранами галузі, що дозволяє швидше залучати кошти для розвитку. Мічиганський стартап one, створений вихідцем з apple, готовий запропонувати недорогі і ємні акумулятори без кобальту і нікелю, компанії тільки що вдалося залучити $25 млн інвестицій.

Джерело зображення: our next energy

Компанія our next energy тільки рік тому вийшла з тіні, але її засновник муджиб іджаз (mujeeb ijaz) володіє більш ніж тридцятирічним досвідом роботи в сфері створення акумуляторних батарей. Він починав ще в ford motor, а потім заснував компанію a123 systems, яку в 2014 році поглинула корпорація apple. Під крилом своєї нової компанії one іджаз зібрав багатьох фахівців з a123 systems.

Компанія ставить перед собою завдання налагодити випуск тягових акумуляторів на основі фосфату заліза, які перевершували б існуючі аналоги по щільності зберігання заряду. Так звані lfp-акумулятори приваблюють виробників електромобілів своєю відносною дешевизною і стабільністю фізико-хімічних властивостей, але низька щільність зберігання заряду досі змушувала використовувати такі батареї переважно для моделей з невеликим запасом ходу. У потенціал поліпшення характеристик lfp-батарей, до речі, вірить компанія tesla, а найбільший у світі виробник тягових акумуляторів — китайська catl, спеціалізується на їх випуску.

Акумулятори one використовують новий тип наповнювача, який зменшує масу і обсяг кожної комірки, а всередині батареї вони компонуються без поділу на проміжні модулі. Все це дозволяє домагатися більш високої ємності зберігання заряду в перерахунку на одиницю об’єму. Наприклад, якщо lfp-акумулятори китайської версії tesla model 3 складаються з осередків за обсягом лише на 49%, то розроблені one батареї піднімають цей показник до 76 %. Щільність зберігання заряду при цьому зростає з 173 до 287 вт/л.

Глава one стверджує, що компанія вже залучила першого клієнта в особі якогось виробника легкої комерційної вантажної техніки. Виробництво почнеться вже в листопаді 2022 року. В рамках поточного раунду фінансування компанія змогла залучити $25 млн, і найбільшим інвестором став підрозділ одного з фондів білла гейтса (bill gates), що спеціалізується на пошуку технологічних рішень для боротьби зі зміною глобального клімату. Серед інших інвесторів one згадуються венчурний підрозділ bmw, виробник електроніки flex і компанія volta energy technologies. Засновник компанії one переконаний, що використання батарей на основі нікелю і кобальту не є єдиним шляхом розвитку електротранспорту. Більш дешевою і доступною альтернативою можуть стати батареї на основі фосфату заліза, просто до їх виготовлення потрібно підібрати оптимальний підхід.