Біля берегів австралії побудують гігантські вітряні електростанції

38

Мадридська bluefloat energy оголосила про намір побудувати три величезні вітряні електростанції біля австралійського узбережжя, дві з них будуть змонтовані на плавучих платформах. Будівництво здійснюватиметься спільно з консалтинговою компанією energy estate, що діє в сіднеї, канберрі та аделаїді.

Джерело: tho-ge/pixabay.com

Об’єкт hunter coast offshore wind project потужністю 1,4 гвт побудують біля узбережжя нового південного уельсу, в тому ж штаті буде реалізований проект wollongong offshore wind project на 1,6 гвт, а об’єкт greater gippsland offshore wind project потужністю 1,3 гвт буде змонтований в штаті вікторія. За даними bluefloat energy, перші два проекти будуть являти собою плавучі конструкції, а підставу останнього встановлять на морському дні.

Проекти дійсно великі. Відомо, що в 2020 році в усьому світі були побудовані офшорні вітряні електростанції загальною потужністю 6,1 гвт, трохи менше, ніж в 2019 році (6,24 гвт). За прогнозами експертів, завдяки новим будівництвам сукупна потужність вітряних електростанцій у світі збільшиться до 2030 року до 270 гвт.

Зараз в австралії немає жодної офшорної вітряної електростанції. До кінця листопада місцевий парламент схвалив закони, що передбачають підтримку відповідної галузі і дозволяють створювати нові робочі місця, залучати інвестиції в будівництво як самих станцій, так і інфраструктури для передачі електроенергії.

В останні роки все більше число компаній бере участь в реалізації офшорних вітряних проектів — від шотландії до японії. Плавучі вітрогенератори відрізняються від монтованих на морське дно тим, що їх можна використовувати навіть в прибережних водах з великою глибиною.