Батареї після переробки виявилися кращими за нові

29

Дослідження проводила компанія boffins спільно з usadvanced battery consortium (usabc) і акумуляторною компанією a123 systems. Результатиобнадіюють, доводячи ефективність існуючих технологій вторичнойпереробки.

Команда фахівців тестувала батареї з переробленими кодами nmc111. Вони вважаються найбільш поширеними і містять нікель,марганець і кобальт в рівних частинах. Катоди виготовлені з використанням запатентованої технології вторинної переробки, створеної стартапом batteryresources. В ході тестування з’ясувалося, що перероблений матеріал обладаетболее пористої мікроскопічної структурою, що дозволяє іонам літію лучшепронікать всередину і виходити назовні.

До того ж перероблені катодипродемонстрували збільшений термін служби — до 53%. Тести проводилися впромислових масштабах, що дозволяє говорити про точність результатів. Дослідники виготовили кишенькові елементи на11 ампер-годин, заповнені матеріалами тієї ж щільності, що і батареіелектромобілів. За словами інженерів a123 systems, катодні матеріали післяторичної переробки можуть виступати чудовою альтернативою новим акумуляторам.

Незважаючи на те що в реальних тестах електрокари не брали участі, більшу частину випробувань використовувався протокол, розроблений usabc для гібридних автомобілів.