Акція intel arc giveaway розкриває приблизну ціну відеокарт arc

25

Intel почала другу фазу акції xe hpg scavenger hunt і ненавмисно розкрила приблизну вартість майбутніх відеокарт arc.

У розіграші вказані чотири категорії переможців. Головний приз вартістю 900 доларів дістається 100 переможцям, які отримають графічну карту arc premium і шість місяців xbox game pass. 200 призів за перше місце наступної категорії загальною вартістю 700 доларів включають графічну карту arc performance і тримісячний абонемент xbox game pass. Віднявши вартість абонемента game pass та інших товарів, включених в призи, можна отримати орієнтовну вартість відеокарт. Таким чином теоретична ціна графічного процесора arc performance становить близько 650 доларів, а вартість arc premium можна оцінити в 825 доларів, з похибкою 50-100 доларів.

В даний час відомо про три моделі відеокарт високого, середнього і початкового рівня. Топова модель матиме 4096 графічних ядер і до 16 гб локальної пам’яті gddr6. Продуктивність залишається за великим рахунком невідомою, але згідно з розрахунками tflops, вона може бути близька до geforce rtx 3080. Однак драйвери також відіграють велику роль, тому при поганій оптимізації продуктивність може бути трохи нижче.

Графічні процесори intel arc стануть першою серйозною спробою компанії зайти на ринок дискретних графічних процесорів після виходу i740 більше 20 років тому і larrabee більш ніж 10 років тому. Ці графічні процесори повинні забезпечувати хорошу обчислювальну продуктивність і включатимуть всі сучасні функції. Вони повністю сумісні з directx 12 ultimate, це означає, що gpu підтримують трасування променів, шейдери, зворотний зв’язок семплера і шейдінг зі змінною швидкістю. Архітектура arc також матиме подібність тензорних ядер для додатків машинного навчання, а також буде використовувати власну версію intel dlss під назвою xess.

Хоча intel, ймовірно, не збирається розкривати ціни, навіть приблизно, фактичні цінники при запуску можуть сильно відрізнятися від ранніх цифр. Наприклад, rtx 3080 теоретично коштує 700 доларів, а rtx 3060-330 доларів, жодну з них не знайти за такими цінами на поточний момент. Багато що буде залежати не тільки від ігрової продуктивності, але і від здатності добувати криптовалюта. Якщо продуктивність майнінг буде високою, то зі стовідсотковою впевненістю можна говорити про значне перевищення вартості карт в роздробі над рекомендованою.